Aktuality

C4U se stává součástí skupiny ARICOMA

C4U se stává součástí skupiny ARICOMA, největšího poskytovatele ICT služeb v České a Slovenské republice. V Aricomě C4U posiluje business unit SAP velmi silným a stabilním týmem.

Skupina Aricoma, přední poskytovatel ICT služeb a součást skupiny KKCG, koupila 100% podíl ve firmě Consulting 4U (C4U). Olomoucká společnost se specializuje na analýzy, implementace a podporu SAP řešení. V této oblasti je to letos už druhá dokončená akvizice Aricomy.

C4U působí na trhu od roku 2000. Tvoří ji dvacítka poradců s rozsáhlými znalostmi aplikačních komponent, technologií a produktů SAP a obchodních procesů firem z řady odvětví. Od roku 2012 disponuje certifikací SAP Partner Center of Expertise (PCoE). Mezi její klienty patří například Mattoni, Heineken, Tescoma, Linet a řada dalších významných firem v Česku a na Slovensku.

V Aricomě se C4U stává vedle nedávno akvírované společnosti Sabris Consulting další součástí business unit SAP. Obě firmy budou na trhu zatím sice působit samostatně a pod svými názvy, nicméně budou v rámci společné business unit využívat vzájemné synergie. Ve firmě C4U zůstane po akvizici všech pět původních majitelů, kteří se budou nadále aktivně podílet na jejím dalším rozvoji.

Konzultační tým kolegů ze C4U vždy předcházela výjimečná pověst. Jsme proto velmi rádi, že se nám krátce po dokončení transakce se Sabris Consulting podařilo získat v C4U plný podíl a posílit tak náš SAP tým o další špičkové odborníky v této oblasti,“ řekl Milan Sameš, CEO Aricoma.

V kombinaci s naším stávajícím SAP týmem tak budeme nyní schopni našim klientům nabídnout vysokou kvalitu poskytovaných služeb prakticky v celém standardním aplikačním portfoliu produktů SAP s garantovanou zastupitelností na všech klíčových projektových pozicích,“ dodal Karol Kubeczka, šéf business unit SAP v Aricoma.

To, že se stáváme součástí silné skupiny Aricoma, je pro společnost významným krokem a pro naše zákazníky i zaměstnance, myslím, velmi dobrou zprávou. Po období vysoké stability a nadstandardních obchodních výsledků nám toto spojenectví umožní mimo jiné i další strategický růst,“ okomentoval akvizici Martin Kopka, jeden z majoritních vlastníků a dosavadní CEO C4U, který společnost povede i nadále.

O Aricoma Group
Společnost Aricoma Group, součást KKCG AG, je s ročním obratem přes 10 miliard korun a téměř 4 000 zaměstnanci největším poskytovatelem ICT služeb v Česku a na Slovensku. Součástí Aricoma Group jsou společnosti AUTOCONT, Cleverlance, Komix, AEC, CES EA, Internet Projekt, Seavus, Stratiteq, Clearcode, Musala Soft, Sabris Consulting a Consulting 4U. Více informací naleznete na www.aricoma.com


O KKCG
KKCG je investiční a inovační skupina, která působí v oblasti loterií a her, energetiky, technologií a nemovitostí. Skupina KKCG, kterou založil podnikatel, investor a filantrop Karel Komárek, zaměstnává ve svých portfoliových společnostech více než 10 000 lidí ve 36 zemích a spravuje aktiva v hodnotě více než 9 miliard eur. Mezi její společnosti patří mimo jiné Allwyn, mezinárodní provozovatel loterií, MND Group, mezinárodní výrobce a dodavatel tradiční a obnovitelné energie, ARICOMA Group, poskytovatel komplexních IT služeb v Evropě a USA, a KKCG Real Estate Group. Společnosti skupiny KKCG působí na několika kontinentech, díky čemuž mohou využívat kapitál, sítě a poznatky z celé skupiny, aby umožnily dlouhodobě udržitelný růst. Skupina KKCG se zavazuje podporovat komunity, v nichž podniká, a přispívat tak k rozvoji společnosti, v níž působí.